בנק ירושלים

מותג: בנק ירושלים
מהות: בנק למשכנתאות ובנקאות קמעונאית
לוקיישן: בית מרדכי בן יעקב גרבוב, רחוב אחד העם 21, תל-אביב
מידה: 35 עובדים החולשים על-פני 1,200 מ"ר
אדריכלות פנים: אורית בר ויעל שובל, בר-שובל תכנון ועיצוב פנים
ריהוט: פיטרו
קונספט: סגנון אקלקטי מתחילת המאה ה-20 מאפיין את הבית ההיסטורי בן ארבע הקומות בו ממוקם בנק ירושלים, במרכז תל אביב אבל בניחוח מערב-אירופי. הבניין שופץ ושומר לאחרונה, והרוח האירופאית נבחרה על ידי האדריכלים גם לעיצוב הפנים. הקלאסיות ניכרת כבר בחלוקת החלל – במקום אופן ספייס כפי שמקובל בבנקים, כאן לכל יועץ משרד סגור משלו, בפרטיות מלאה.
החומריות הטבעית מהווה קו מוביל בבנק – בקומת הקרקע רצפת שיש איתנה, ובקומות העליונות רצפת פרקט כהה. הריהוט של "פיטרו" נבחר מפורניר עץ כהה, אך דק ומאופק, בקווים מינימליסטיים שמכניסים עדכניות לרהיטים. אווירה חמה ומזמינה, בשיק תרבותי כמקובל באירופה, ניכרת גם בזכות מקום מרכזי שניתן לאמנות. זה ניכר כבר ממבט ברצפת קומת ההנהלה, המעוטרת בפסיפס אבן בעבודת-יד של לוגו בנק ירושלים, וממשיך בקירות הבנק הלבנים במתכוון, על-מנת לארח עליהם עבודות אמנים צעירים. תערוכת הפתיחה, של בוגרי מכללת ספיר, צובעת את החלל בססגוניות צעירה ויצירתית.
גימיק: פיסת נוסטלגיה על הקיר – תצלומי שחור לבן היסטוריים של עובדים, אווירה ואירועים מימים עברו של בנק ירושלים הודפסו מחדש ונתלו ברצף ביציאה מהמעליות, ומכניסים מבקרים ועובדים לרוח המקום.


האתר נבנה ע"י תורוויז   בניית אתרים       עוצב ע"י קבוצת הארץ